Parafia rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu
I Ogólnopolski Kongres Rożańcowy - Jasna Góra 6-8 września 2017 r. (2017-09-15 17:59:18)

Różaniec to zaproszenie, aby wypłynąć na głębię razem z Maryją Różą Duchowną (…) Różaniec uczy nas patrzeć na wszystko, co nas otacza oczyma Maryi i Jezusa.

(Ks. Arcybiskup Henryk Hoser)

„Różaniec ratunkiem dla świata” pod tym hasłem w dniach 6-8 września br. na Jasnej Górze odbył się I Ogólnopolski Kongres Różańcowy, którego celem było ukazanie aktualności i siły modlitwy różańcowej oraz zaprezentowanie i zintegrowanie wspólnot różańcowych w Polsce.

Kongres rozpoczęła Msza święta w środę, 6 września odprawiona przed Cudownym Obrazem Matki Bożej, której przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Drugiego dnia miała miejsce prelekcja filmu „Teraz i w godzinę śmierci” w reżyserii Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka oraz Eucharystia sprawowana przez Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera. Centralny dzień kongresowy otworzyło również sympozjum, podczas którego prelegentami byli: ks. prof. Janusz Królikowski, o. Jacka Salija OP, o. Stanisław Przepierski OP oraz Arcybiskup Wacław Depo. Ostatni dzień Kongresu zwieńczyła Msza św. na Szczycie Jasnogórskim sprawowana przez Ks. Arcybiskupa Józefa Michalika.

Na Kongresie nasza wspólnota parafialna reprezentowana była przez Członkinie Żywego Różańca: Panią Alinę Biały i Ewę Korczak.

Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ.