Parafia rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu
Uroczystość Bożego Ciała - 31 maja 2018 (2018-06-15 21:09:48)

31 maja br. obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa potocznie nazywaną Bożym Ciałem. Wspólnotowe obchody uroczystości rozpoczęliśmy w południe Mszą św. koncelebrowaną przez ks. dra Sławomira Zygę, kanclerza Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej i ks. Romana Misiaka, proboszcza naszej parafii. Następnie z kościoła parafialnego wyruszyliśmy w procesji do czterech ołtarzy, aby publicznie złożyć hołd Chrystusowi. Tegoroczna procesja przeszła ulicami Przecławia do Warzymic, gdzie na wzgórzu pokościelnym została odprawiona Msza św. W tym roku ołtarze zostały przygowane przez członków Żywego Różańca, Domowy Kościół i rodziców dzieci pierwszokomunijnych, ministrantów i ich rodziców oraz mieszkańców Warzymic i Karwowa.

Wszytkim, którzy zaangażowali się we wspólnotowe przeżycie tej uroczystości składamy serdeczne podziękowanie.  Dziękujemy wszystkim za sprawną organizację, za religijną atmosferę procesji i odważne świadectwo wiary złożone w Uroczystość Bożego Ciała.

Szczególne podziękowania należą się funkcjonariuszom policji, którzy profesjonalnie zadbali o bezpieczeństwo uczestników procesji.

Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ.