Parafia rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu
Promocja na ministrantów i do pełnego stroju (2018-12-12 19:21:31)

Wielką radość sprawiło nam włączenie do grona ministrantów czterech nowych chłopaków: Eryka Dziwulskiego,  Olgierda Gawła, Macieja Misztala,  Józefa Passalacqua. Do grona ministrantów noszących tzw. pełny strój zostali promowani trzej nasi doświadczeni ministranci Grzegorz Kowaluk, Mikołaj Piwowarski oraz Jakub Surowik. 

 

Uroczystość odbyła się 14 czerwca 2018 roku podczas wieczornej Mszy świętej. Po homilii kandydaci zostali wywołani po imieniu i wypowiedzieli swoje "Jestem" - tzn. jestem gotowy, aby służyć Panu Bogu jako ministrant. Następnie odbyło się zaprzysiężenie do tej zaszczytnej służby przy ołtarzu i podczas różnych wydarzeń parafialnych. Ich komże zostały poświęcone i nałożone podobnie jak nakłada się komże na kandydatów przygotowujących się do kapłaństwa podczas obłóczyn.

 

Starsi ministranci także zostali pokropieni wodą święconą i pobłogosławieni na swoją dalszą posługę.

 

Niech Dobry Bóg prowadzi tych młodych ludzi ku dorosłości i większej dojrzałości w służbie przy ołtarzu, ale także w relacjach z rodzicami i rówieśnikami, a Maryja - Patronka naszej parafii uczy ich pełnienia woli Bożej.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia