Parafia rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - 2019 (2019-06-24 21:02:01)

Pan wieczernik przygotował, swój zaprasza lud.

Dla nas wszystkich dom otworzył i zastawił stół.

Przyjdźcie, z ulic i z opłotków, bowiem mija czas.

Przyjdźcie, chorzy i ubodzy, Pan uzdrowi was!

Każdy człowiek w domu Pańskim swoje miejsce ma.

Niech nikogo w nim nie braknie, uczta Pańska trwa.

Przystąpmy z dziękczynieniem, pożywajmy chleb,

pijmy napój nieśmiertelnych, aby życie mieć.

Zakosztujcie i poznajcie tej wieczerzy smak,

z obfitości boskich darów bierzcie pełnię łask.

Kto się z Panem tu spotyka tworzy jedno z Nim

Bóg miłością go nazywa, przyjacielem swym.

Nakarmieni Chlebem Żywym wznieśmy Panu pieśń

Bóg żyjący i prawdziwy strzeże naszych serc.

 W czwartek, 20 czerwca 2019 r., w kościele katolickim obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie zwaną Bożym Ciałem. Ojciec święty Franciszek w czasie audiencji środowej zachęcił Polaków do ożywienia kultu eucharystycznego słowami: (…) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, którą będziemy obchodzić, jest szczególną sposobnością do ożywienia naszej wiary w rzeczywistą obecność Pana w Eucharystii. Celebracja Mszy św., adoracja eucharystyczna i procesje ulicami miast i wsi niech będą świadectwem naszej czci i przylgnięcia do Chrystusa, który daje nam swoje Ciało i Krew, aby karmić nas swoją miłością i uczynić nas uczestnikami Jego życia w chwale Ojca.

Tego dnia również my, jako wspólnota parafialna, daliśmy wyraz swojej wiary w realną obecność Boga w Najświętszym Sakramencie. Na Mszy św. odprawionej w południe w kościele parafialnym została poświęcona nowa kustodia i monstrancja do publicznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie wyruszyliśmy z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Tegoroczna procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Przecławia. Pierwszy ołtarz został przygotowany przez parafialną Caritas i Maryjną Wspólnotę Matek, drugi przez Rodziców dzieci pierwszokomunijnych, trzeci przez mieszkańców Warzymic i Karwowa oraz czwarty przez Wspólnoty Róż Różańcowych.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy czynnie zaangażowali się w organizację procesji Bożego Ciała. Księżom, którzy nas wspomagali w ten szczególny dzień: ks. Romualdowi Jankiewiczowi oraz ks. Krzysztofowi Pokorskiemu. Serdecznie dziękujemy osobom, które brały czynny udział w budowie ołtarzy, służbie liturgicznej, Paniom katechetkom, dziewczynkom sypiącym kwiatki, dzieciom niosącym poduszki i wstążki, Panom niosącym baldachim oraz prowadzącym kapłana, Paniom i Panom niosącym sztandary. Serdeczne podziękowanie składamy Policji, która zapewniła nam bezpieczeństwo na trasie procesji. Niech Chrystus eucharystyczny wszystkim nam błogosławi!

Zachęcamy od obejrzenia zdjęć z procesji:

Galeria 1 – zdjęcia autorstwa Pani Małgorzaty Grodek TUTAJ

Galeria 2 – zdjęcia autorstwa Pani Iwony Łosiewicz TUTAJ