Parafia rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu
Adwent 2021 (2021-11-27 19:20:50)

 

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się okres Adwentu, który poprzez różne symbole przygotowuje nas do celebrowania tajemnicy Wcielenia Syna Bożego i przypomina nam, że życie ludzkie jest ciągłym oczekiwaniem. Nasze życie staje się piękne i szczęśliwe, gdy czekamy na kogoś drogiego i ważnego dla nas – podkreślił Papież. – Niech ten Adwent pomoże Wam przekształcić nadzieję w pewność, że Ten, na którego czekamy, kocha nas i nigdy nas nie opuszcza.

Papież Franciszek, Audiencja ogólna, Watykan, 24 listopada 2021

 

Serdecznie zapraszamy na Msze św. roratnie

od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.

Prosimy, aby w miarę możliwości każdy z nas przyniósł ze sobą lampion adwentowy,

a dzieci przynosiły ze sobą serduszka z dobrymi uczynkami.

 

 

Przed nami ADWENT – czas radosnego przygotowania do świętowania Bożego narodzenia i oczekiwania na ponowne przyjście Pana Jezusa na ziemię.

Samo słowo Adwent oznacza przyjście naszego Zbawiciela, którego powinniśmy oczekiwać i na to spotkanie z Nim trzeba nam się przygotować. Pierwsza część Adwentu (do 16 grudnia) akcentuje prawdę o paruzji, czyli o ponownym przyjściu Chrystusa na świat, na sąd, W przypadku każdego z nas będzie to spotkanie w godzinę śmierci. Liturgia adwentowa wzywa nas do czujności, do czuwania, abyśmy nie zmarnowali życia. Druga część Adwentu (od 17 grudnia) jest czasem przygotowania na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana Jezusa, tzn. na uroczystość Bożego Narodzenia. Główne, adwentowe postaci - to Najświętsza Maryja Panna, Patronka adwentowego czuwania; prorok Izajasz zapowiadający przyjście Zbawiciela i największy z proroków św. Jan Chrzciciel, który bezpośrednio przygotowywał lud na spotkanie Mesjasza, wzywając do prostowania Jemu ścieżek w naszym sercu.

(źródło: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TA/TAL/adwent_zwyczajepl.html).