Parafia rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu
Wniebowstąpienie Pańskie - 24.05.2020

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

VII Niedziela Wielkanocna / Wniebowstąpienie Pańskie

(24.05.2020)

1. Zgodznie z rozporządzeniami sanitarnymi, w nabożeństwach w kościele może uczestniczyć maksymalnie 50 osób. Zachęcamy do korzystania z sakramentów świętych, nie zapominając o przestrzeganiu dystansu społecznego i o środkach ochrony osobistej.

2. W sobotę pragniemy świętować Nawiedzenie NMP, czyli odpust parafialny. Zapraszamy na Mszę św. odpustową o godz. 18.00, którą odprawi ks. Dariusz Sikorski, salwatorianin. Od godz. 16.00 będzie okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

W najbliższą niedzielę Zesłania Ducha Świętego ks. Dariusz Sikorski na wszystkich Mszach św. wygłosi naukę rekolekcyjną. Z zachowaniem ostrożności, wynikających z ograniczeń sanitarnych zachęcamy do skorzytania z tych jednodniowych rekolekcji na zakończenie okresu wielkanocnego oraz przyjęcia odpustu zupełnego.

3. We wtorek w liturgii wspominamy św. Filipa Nereusza, a w piątek św. Urszulę Ledóchowską.

We wtorek, 26 maja, przypada również święto naszych mam. Z okazji Dnia Matki składamy najserdeczniejsze życzenie Wszystkim Mamom. Niech opieka i wzór Matki Pana Jezusa i każdego z nas towarzyszą Wszystkim Mamom w spełnianiu rodzicielskiego powołania. Niech Boże błogosławieństwo rozpromienia twarze Mam i umacnia darem miłości.

4. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na krótką modlitwę i spotkanie formacyjne w kościele kandydatów z klas VIII przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii. Zgodnie z ustaleniami podjętymi na spotkaniu z rodzicami młodzieży udzielenie Sakramentu Bierzmowania nastąpi w małych grupach w dniach 23-25 czerwca br. Pragnących przyjąć ten sakrament prosimy o obowiązkową  obecność.

5. W tygodniu Msza św. w kościele parafialnym o godz. 18.00. Pół godziny przed Mszą św. codziennie okazja do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Nabożeństwo majowe w naszym kościele w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę o 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej majowej modlitwy.

6. Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, udzielił kolejnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Św. w niedziele i święta dla tych wszystkich, którzy w obawie o własne bezpieczeństwo odczuwają zagrożenie zdrowia swojego oraz najbliższych. Dyspensa obowiązuje do 30 czerwca br. włącznie.

Gorąco prosimy wszystkich korzystających z dyspensy, aby uczestniczyli w transmisji Mszy św. i modlili się w swoich rodzinach. Nie pozwólmy, by brak uczestnictwa w sakramentach świętych i wspólnocie wiary w kościele osłabił zdrowie naszej duszy.

7. Dziękujemy z serca za modlitwę, życzliwość i pomoc; za ofiary złożone lub przesłane na konto naszej parafii. Bóg zapłać! za ofiarowaną pomoc.

8. Biuro parafialne jest czynne po uprzednim telefonicznym umówieniu.

9. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Ireny Zawadzkiej z naszej wspólnoty parafialnej. Pomódlmy się za śp. Irenę: Wieczny odpoczynek racz zmarłej dać Panie – A światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym – Amen.

10. Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego odpoczynku!

Niech nas Dobry Bóg błogosławi, a Matka Boża wspiera swoim wstawiennictwem.

 

Ks. Prob. Roman Misiak