Parafia rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu
I Niedziela Wielkiego Postu - 21.02.2021

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu

(21.02.2021)

1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, czterdziestodniowy czas pokornego wejrzenia we własne serce.

Szczególną pomocą w dziele naszego nawrócenia będą rekolekcje wielkopostne, które rozpoczniemy w naszej parafii w IV Niedzielę Wielkiego Postu, czyli 14 marca. Rekolekcje będą trwały do środy, 17 marca. Poprowadzi je ks. prof. Cezary Korzec.

W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: z udziałem dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o godz. 18.00.

W tym tygodniu prosimy o przygotowanie rozważań Drogi Krzyżowej dzieci z kl. III C z p. Kasią oraz III Różę Żywego Różańca.

W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy o godz. 17.30 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. W poniedziałek przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła.

W poniedziałek, 22 lutego, po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity, patronki trudnych spraw małżeńskich i rodzinnych. Przed Mszą św. będzie można nabyć róże - atrybut św. Rity i znak naszej wdzięczności oraz prośby.

3. W środę Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Za tydzień w niedzielę 28 lutego po Mszy św. o godz. 13.30 zapraszamy Rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. na krótkie spotkanie w kościele. Spotkanie będzie dotyczyć ważnych spraw organizacyjnych. Prosimy o niezawodną obecność!

5. Dziękujemy serdecznie za modlitwę, pomoc i życzliwość, za dzisiaj złożone ofiary i tydzień temu na fundusz grzewczy. Bóg zapłać! wszystkim Ofiarodawcom.

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, jeśli pragniemy wesprzeć tę potrzebę, prosimy składać do skarbonki przy konfesjonale, w którym spowiada ks. Wikariusz. Druga skarbonka przy wyjściu z kościoła jest przeznaczona na jałmużnę postną.

6. Biuro parafialne jest czynne po uprzednim telefonicznym umówieniu.

7. Niech Opatrzność Boża prowadzi nas na drogach wielkopostnych ćwiczeń i nawrócenia, a Matka Najświętsza wspiera swoim orędownictwem!

 

Ks. Prob. Roman Misiak