Parafia rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu
IV Niedziela Wielkanocna - 25.04.2021

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna / Dobrego Pasterza

(25.04.2021)

1. Dziś w całym Kościele obchodzony jest 58. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne jest spełnieniem prośby Pana Jezusa. Zachęcamy do ufnej modlitwy o nowe i święte powołania do służby w Kościele Chrystusowym.

2. W tym tygodniu odbędą się spotkania z Rodzicami dzieci pierwszokomunijnych: we wtorek zapraszmy Rodziców dzieci z klas III A i III B; a w czwartek Rodziców dzieci z klas III C (i dzieci dołączonych do tej grupy) i III D. Spotkania będą miały miejsce w kościele o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy po jednym z rodziców dziecka.

Terminy prób podane są na stronie internetowej parafii w zakładce I Komunia św.

3. W tygodniu Msza św. o godz. 18.00. Pół godziny przed Mszą św. codziennie okazja do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Pojednania.

4. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia.

W czwartek przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy.

5. W sobotę rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo majowe w naszym kościele w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę o 17.30.

6. W sobotę, po Mszy św. o godz. 18.00 zmiana tajemnic różańcowych we Wspólnocie Żywego Różańca, a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe oraz różaniec wynagradzający za grzechy względem miłości Boga i bliźniego. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. do godz. 20.00.

7. Do chorych z posługą kapłańską w ich domach udamy się w drugą sobotę, czyli 8 maja.

8. Dziękujemy serdecznie za modlitwę, życzliwość i pomoc, za dzisiaj złożone ofiary. Wszystkim Ofiarodawcom z serca dziękujemy.

9. Biuro parafialne czynne po uprzednim telefonicznym umówieniu.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Wiesława Misztela z naszej wspólnoty parafialnej. Pomódlmy się o jego wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek racz zmarłemu dać Panie – A światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym – Amen.

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy opieki Naszej Patronki i doświadczenia Bożej Opatrzności.

 ks. Prob. Roman Misiak